AutoZoWeg

Waar rijdt Nederland elektrisch? EV-aandeel en autobezit per gemeente

In Amstelveen is 11,1% van de personenauto's vol-elektrisch, in Noardeast-Fryslân 2,8%: een verschil van ruim een factor vier. Landelijk is 6% van de 8.925.746 particulier geregistreerde personenauto's een EV (peildatum 2026-10-23). Westerwolde telt 677 auto's per 1.000 inwoners, Amsterdam maar 279. Op deze pagina staan alle 342 gemeenten.

Vraag direct bod aan

Hoogste EV-aandeel per gemeente

  1. Amstelveen (Noord-Holland): 11,1%
  2. Haarlem (Noord-Holland): 10,4%
  3. Zeist (Utrecht): 10,4%
  4. Amersfoort (Utrecht): 9,9%
  5. Amsterdam (Noord-Holland): 9,8%
  6. Teylingen (Zuid-Holland): 9,7%
  7. Blaricum (Noord-Holland): 9,6%
  8. Utrecht (Utrecht): 9,6%
  9. Son en Breugel (Noord-Brabant): 9,2%
  10. Gooise Meren (Noord-Holland): 8,9%

Laagste EV-aandeel per gemeente

  1. Noardeast-Fryslân (Fryslân): 2,8%
  2. Pekela (Groningen): 2,8%
  3. Staphorst (Overijssel): 2,8%
  4. Westerwolde (Groningen): 2,8%
  5. Achtkarspelen (Fryslân): 3,1%
  6. Dantumadiel (Fryslân): 3,1%
  7. Kerkrade (Limburg): 3,2%
  8. Emmen (Drenthe): 3,3%
  9. Stadskanaal (Groningen): 3,3%
  10. Weststellingwerf (Fryslân): 3,3%

Meeste en minste auto's per 1.000 inwoners

  1. Westerwolde (Groningen): 677 auto's per 1.000 inwoners
  2. Tubbergen (Overijssel): 672 auto's per 1.000 inwoners
  3. Bronckhorst (Gelderland): 663 auto's per 1.000 inwoners
  4. Alphen-Chaam (Noord-Brabant): 659 auto's per 1.000 inwoners
  5. Borger-Odoorn (Drenthe): 655 auto's per 1.000 inwoners
  6. Bergen (L.) (Limburg): 654 auto's per 1.000 inwoners
  7. Noord-Beveland (Zeeland): 654 auto's per 1.000 inwoners
  8. West Maas en Waal (Gelderland): 646 auto's per 1.000 inwoners
  9. Mook en Middelaar (Limburg): 644 auto's per 1.000 inwoners
  10. Buren (Gelderland): 641 auto's per 1.000 inwoners

De laagste autodichtheid vind je in de steden: Amsterdam (279), Houten (305), Leiden (320), Delft (324), Utrecht (336).

EV-aandeel per provincie

ProvincieVol-elektrischMet stekkerBenzine
Flevoland7,8%8,4%68,6%
Utrecht7,7%8,4%70,5%
Noord-Holland7,5%8,3%70,9%
Zuid-Holland6,4%7,1%72,3%
Noord-Brabant5,9%6,4%73,8%
Gelderland5,7%6,2%74,3%
Overijssel4,9%5,3%74,4%
Zeeland4,8%5,1%75,3%
Drenthe4,6%5,1%73,1%
Fryslân4,6%4,9%73,7%
Limburg4,5%4,8%77,1%
Groningen4%4,4%75,3%

Alle gemeenten in Drenthe

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Aa en Hunze16.5646,1%6,4%69,5%10,2%636
Assen37.4246%6,6%71,4%8,1%529
Borger-Odoorn17.1463,8%4,1%73,6%10,2%655
Coevorden22.0543,8%4,2%73,9%10,5%617
De Wolden15.8104,6%5,2%71,7%11,8%637
Emmen63.8093,3%3,7%76,2%7,5%581
Hoogeveen31.5113,6%4%75,9%8,5%555
Meppel19.7604,8%5,4%73%8,2%540
Midden-Drenthe21.0814,8%5,2%71,7%11,3%613
Noordenveld19.0505%5,6%73,4%9,2%600
Tynaarlo16.4957,3%8,1%67,7%10,4%470
Westerveld12.7005,1%5,4%68,8%12,5%634

Alle gemeenten in Flevoland

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Almere101.7348,7%9,4%67,3%5,3%437
Dronten25.6597%7,8%69,4%8,6%565
Lelystad42.3217,5%8,2%70,9%6,5%493
Noordoostpolder29.6036,7%7,2%69,8%10,9%570
Urk9.0013,7%4,3%66,2%6,5%401
Zeewolde13.9077,9%8,6%68,9%7,4%565

Alle gemeenten in Fryslân

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Achtkarspelen17.3913,1%3,3%76%13,6%616
Ameland2.1012,6%2,6%80,5%7%551
Dantumadiel11.3083,1%3,5%77%12,5%588
De Fryske Marren31.8556,4%6,8%69,6%13,7%610
Harlingen8.3334,6%5,1%73%9,8%512
Heerenveen29.6776%6,3%70,6%12,1%571
Leeuwarden61.7385,1%5,5%74,1%8%474
Noardeast-Fryslân26.6622,8%3%76,9%12,7%580
Ooststellingwerf16.1154,2%4,6%72,8%12,8%622
Opsterland18.5784,6%4,8%73,9%12,6%618
Schiermonnikoog3822,9%2,9%77,5%9,2%393
Smallingerland27.2874,7%5,2%73,6%10,4%477
Súdwest-Fryslân49.2754,7%5,1%73,1%11,4%544
Terschelling2.5282%2,9%80,5%8,4%523
Tytsjerksteradiel19.3734,4%4,5%74,3%11,6%589
Vlieland4592,4%2,4%75,4%10%382
Waadhoeke27.4903,9%4,2%74,7%10,6%583
Weststellingwerf15.9133,3%3,6%74,7%12,9%598

Alle gemeenten in Gelderland

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Aalten16.0383,7%4,1%81,5%5,2%581
Apeldoorn88.7916%6,6%73,8%5,6%525
Arnhem71.9895,5%6,1%75,8%4,9%419
Barneveld33.9305%5,6%75,7%6,4%531
Berg en Dal19.9764,7%5,2%74,4%5,4%560
Berkelland27.0174,2%4,6%77,3%6,6%614
Beuningen15.1636,4%6,9%73,4%5,1%564
Bronckhorst23.8585,5%5,9%75,9%6,7%663
Brummen12.9085,6%6,1%75,5%6,3%599
Buren18.0015,9%6,4%73,1%7,2%641
Culemborg15.1907,1%7,6%70,3%6,4%499
Doesburg6.4293,8%4,2%77,7%5,7%575
Doetinchem33.5895,6%6,2%75,1%5,1%556
Druten11.7955,8%6%73,4%6,7%589
Duiven14.0685,7%6,1%72,7%4,4%566
Ede65.7537,3%8%71,3%6,6%525
Elburg13.5463,8%4,4%78,3%6,7%564
Epe20.1944,9%5,6%74,8%7,3%598
Ermelo15.4075,4%6%74%6,5%546
Harderwijk25.8755,4%6,1%73,4%6,4%511
Hattem6.8815,2%5,8%71,7%7%537
Heerde11.4814,8%5,4%75%8%594
Heumen9.3815,6%6,1%72,9%6,2%553
Lingewaard26.7935,9%6,3%73,8%4,5%560
Lochem21.4346,8%7,4%72,6%7,6%626
Maasdriel15.6647%7,5%69,8%8,6%597
Montferland22.1695,1%5,4%75,9%5,5%599
Neder-Betuwe14.2905%5,7%74,4%6,2%551
Nijkerk25.4645,7%6,3%73,3%6,1%550
Nijmegen77.5275,4%5,9%75,8%5,3%408
Nunspeet16.1334,5%5,1%74,2%6,9%543
Oldebroek13.5574,2%4,6%76,6%7,8%553
Oost Gelre17.9044,6%5,1%76,2%5,7%599
Oude IJsselstreek23.8524,1%4,4%78,4%5,5%602
Overbetuwe29.6087,3%7,8%70,7%5,6%601
Putten13.8104,7%5,4%75,8%6,1%549
Renkum17.8227%7,6%72,3%5,8%568
Rheden24.0206,1%6,5%74,8%5,3%548
Rozendaal1.10810,8%12,4%62,5%6,7%603
Scherpenzeel5.8184,9%5,4%75,9%4,8%545
Tiel24.0256,6%7%72,2%6,6%565
Voorst14.4675,4%6%75,3%7,4%566
Wageningen15.4727,2%7,6%71,5%6,4%362
West Betuwe32.3406,9%7,5%71,2%7,2%605
West Maas en Waal13.4576,2%6,6%71,2%7,8%646
Westervoort8.0333,9%4,4%76,8%4,6%527
Wijchen24.2046,1%6,4%73,9%5,5%575
Winterswijk15.8924%4,4%78,1%4,8%543
Zaltbommel17.3606,1%6,6%73,8%7,6%566
Zevenaar26.5985,2%5,4%75,1%5%584
Zutphen24.3544,9%5,4%75,3%5,8%494

Alle gemeenten in Groningen

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Eemsdelta25.2793,6%3,7%74,5%7,7%564
Groningen83.9554,6%5,1%74,9%7,1%343
Het Hogeland27.1063,6%3,8%74,9%9,4%564
Midden-Groningen37.0584,1%4,4%75,2%8,3%604
Oldambt24.2793,9%4,1%76,5%8,2%611
Pekela8.0052,8%3,3%79,6%7,9%636
Stadskanaal19.4623,3%3,7%77,6%7,4%606
Veendam16.9394,1%4,6%74,9%7,5%609
Westerkwartier38.5924,7%5,1%73,5%10,5%593
Westerwolde17.1052,8%3%76,9%10,3%677

Alle gemeenten in Limburg

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Beek (L.)10.2114,7%5%76,4%3,8%633
Beekdaelen22.9564,7%4,8%77,4%3,9%639
Beesel7.7774%4,4%77,2%4,1%573
Bergen (L.)8.5224,3%4,5%76,9%7,1%654
Brunssum16.4713,4%3,6%79,9%4,2%600
Echt-Susteren20.5884,1%4,3%77,7%4,5%636
Eijsden-Margraten15.5464,9%5,1%74,4%5%590
Gennep10.7855,1%5,5%75,6%7,6%601
Gulpen-Wittem8.5984,5%4,5%76,3%4,9%617
Heerlen47.3933,6%3,8%80,7%3,3%540
Horst aan de Maas27.8337,2%7,4%72,5%7%621
Kerkrade25.6603,2%3,3%81,6%3,4%560
Landgraaf21.8234%4,3%79,5%2,9%592
Leudal23.0495,1%5,2%74,8%5,6%638
Maasgouw15.3404,6%4,9%74,7%5,3%629
Maastricht48.7464,3%4,6%76,9%3,6%387
Meerssen10.9984,9%5,2%75,8%3,6%596
Mook en Middelaar5.2776,5%7,1%71%6,7%644
Nederweert11.1395,7%6,1%75,3%6,1%635
Peel en Maas27.1333,9%4,3%77,6%5,8%592
Roerdalen13.3414,1%4,2%76,5%4,6%635
Roermond33.5705,6%6,1%74,1%5%546
Simpelveld6.3264%4,3%79,6%3,5%605
Sittard-Geleen52.8724%4,3%78,7%3,4%572
Stein (L.)15.7713,8%4,1%78,5%3,5%639
Vaals4.9604,1%4,5%81,6%4,1%491
Valkenburg aan de Geul9.4624,6%5%77%3,7%574
Venlo54.2184,1%4,4%78,2%4,4%520
Venray26.0334,8%5%72,4%8,2%577
Voerendaal7.7115,4%5,8%75,7%3,8%620
Weert28.0744,9%5,3%76%5%545

Alle gemeenten in Noord-Brabant

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
's-Hertogenbosch80.7558,1%8,5%70,9%5,8%498
Alphen-Chaam6.9115,4%5,7%76,9%6,4%659
Altena34.0075,3%5,8%74,4%6,9%577
Asten11.1905,6%5,8%75,3%6,1%640
Baarle-Nassau4.8123,2%3,5%80%5,8%663
Bergeijk12.3684,9%5,4%74,2%6,6%636
Bergen op Zoom37.1034,7%5%75,1%5,5%525
Bernheze19.4796,7%7,2%71%7,6%591
Best17.4596,7%7,3%71,9%5,2%551
Bladel13.1705,1%5,4%74,3%7,1%626
Boekel7.0925,3%5,8%75,3%9,2%607
Boxtel18.3585,7%6,2%74,4%6,5%535
Breda87.1187,2%7,8%72,3%4,8%458
Cranendonck13.0574,8%5%77,9%5,8%619
Deurne19.0724,2%4,6%76,9%6,9%568
Dongen15.8765,5%5,9%74,8%4,9%574
Drimmelen16.3375,5%5,9%73,9%6%575
Eersel12.5896,1%6,5%72,3%6,4%613
Eindhoven107.8625,9%6,5%74,7%4,4%432
Etten-Leur24.5705,7%6,1%74%4,6%533
Geertruidenberg12.5265,2%5,8%74,7%4,8%572
Geldrop-Mierlo21.8125,2%5,7%75,6%4,4%536
Gemert-Bakel18.6195,4%5,7%75,1%7%585
Gilze en Rijen16.3414,8%5,3%73%4,9%575
Goirle13.6395,6%6%74,6%4,7%548
Halderberge19.4105,7%6%74,6%5,4%617
Heeze-Leende10.3885,9%6,2%74%5,9%601
Helmond49.8865%5,5%75,7%4,2%515
Heusden27.2986,7%7,3%73,4%5,8%585
Hilvarenbeek10.0355,3%5,8%70,8%7,5%615
Laarbeek13.7895,4%5,9%74,5%6,7%586
Land van Cuijk56.7715,2%5,5%74,3%7,6%606
Loon op Zand14.0815,2%5,6%75,6%5,4%584
Maashorst34.2835%5,5%74,8%7%571
Meierijstad51.5026%6,5%73%6,7%604
Moerdijk24.1936%6,3%72,6%6,2%629
Nuenen, Gerwen en Nederwetten14.1017,7%8,3%70,2%5,3%576
Oirschot12.1136,6%7,1%72,7%6,7%612
Oisterwijk18.9906,7%7,4%71,1%5,9%569
Oosterhout32.0815,9%6,2%73,8%5%546
Oss53.5525,8%6,3%72,1%7,5%560
Reusel-De Mierden8.1254%4,2%75,5%7,2%592
Roosendaal42.1885%5,3%75,6%5,4%540
Rucphen15.0595%5,4%75,6%5%628
Sint-Michielsgestel17.1426,8%7,4%70%6,6%568
Someren12.0075%5,6%73,3%7,4%587
Son en Breugel10.9789,2%9,9%68,5%5,7%605
Steenbergen14.7515%5,3%75,5%6,6%600
Tilburg108.0946,1%6,7%75,6%4,4%468
Valkenswaard20.2707,2%7,6%72%4,2%635
Veldhoven25.5966,3%6,9%72,4%4,4%534
Vught17.1777,2%8%70,5%6,3%517
Waalre10.0856,7%7,4%69,7%5,9%565
Waalwijk29.7835,8%6,3%75,7%5,2%577
Woensdrecht13.2695%5,5%73,9%5,9%595
Zundert13.9245%5,2%77,2%5,4%603

Alle gemeenten in Noord-Holland

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Aalsmeer18.4468%8,6%71,5%4,1%551
Alkmaar55.0046,3%7%73,3%5,2%486
Amstelveen38.98211,1%12,1%64,5%3,4%407
Amsterdam262.6379,8%10,7%67,7%6,2%279
Bergen (NH.)17.1856,7%7,6%71,9%6,5%580
Beverwijk21.5214,9%5,6%75,8%4,1%500
Blaricum7.5089,6%10,6%65%4,8%580
Bloemendaal12.8638,8%10,1%67,7%4,6%546
Castricum19.2246,6%7,5%71,6%5,1%518
Den Helder28.1394,1%4,6%76,8%4,7%496
Diemen11.3027,9%8,7%67,8%5%339
Dijk en Waard49.0276,3%7,1%72,7%5,2%536
Drechterland11.6465,8%6,4%74%6,9%567
Edam-Volendam16.8916,1%6,7%66,9%4,3%455
Enkhuizen8.8294,3%5%76,2%6,5%471
Gooise Meren32.3498,9%9,9%67,8%4,9%528
Haarlem72.94810,4%11,2%68,4%4,2%432
Haarlemmermeer79.1808%8,8%69,6%4,2%474
Heemskerk20.2895,2%5,8%73,7%4,2%513
Heemstede13.7028,1%9,5%67,9%3,9%497
Heiloo12.7687,5%8,4%70%5,5%519
Hilversum43.0458,2%9,1%70,2%5,9%455
Hollands Kroon30.4065,4%5,9%73,3%8,6%601
Hoorn36.8445,7%6,3%73,7%5,3%484
Huizen22.9526,6%7,3%71,8%4,7%556
Koggenland14.2515,5%6,1%74,4%6,7%589
Landsmeer5.8127,2%8,3%69,2%4,5%497
Laren (NH.)7.0808,9%10,1%66%4,7%613
Medemblik26.9185,8%6,4%74,5%6,9%581
Oostzaan5.2216,2%6,9%69,8%4,6%534
Opmeer7.7934,7%5,1%77,6%6,4%615
Ouder-Amstel6.2657,9%8,9%69%4,7%431
Purmerend45.8215,8%6,4%72,3%4,2%476
Schagen28.0915,8%6,4%74,3%6,7%576
Stede Broec11.4974,9%5,5%74,9%5,2%512
Texel7.8584,9%5,4%76,2%7,6%563
Uitgeest7.0796,3%7%73,8%3,9%525
Uithoorn16.8018%8,8%70,8%3,7%522
Velsen35.7695,1%5,8%75,4%3,9%508
Waterland8.6796,5%7,1%70,1%6,1%490
Wijdemeren15.6506,7%7,5%72,2%5,2%634
Wormerland8.5475,4%6%74,2%5,2%523
Zaanstad76.0885,4%6,1%74%4,5%461
Zandvoort8.3544,9%5,7%74,8%4,7%482

Alle gemeenten in Overijssel

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Almelo39.6834,5%4,9%75,9%5,4%528
Borne13.7665,5%5,9%72,7%6%550
Dalfsen19.1944,7%5,3%73,1%8,7%634
Deventer48.6914,7%5,2%76,2%6,4%463
Dinkelland16.6175,4%5,7%72,3%8,4%616
Enschede73.9904%4,4%77,7%5,1%455
Haaksbergen14.5013,8%4,1%76,3%6,4%596
Hardenberg38.0893,9%4,4%75,3%9,1%594
Hellendoorn22.0445%5,5%73,1%6,7%606
Hengelo (O.)44.6305,8%6,2%74,7%4,9%531
Hof van Twente22.1965,2%5,6%74,2%7,2%620
Kampen27.1454,7%5,2%75,3%7,2%478
Losser13.4464,4%4,6%75,9%6,5%573
Oldenzaal17.7125,7%6%72%6,4%553
Olst-Wijhe11.1145,2%5,8%75%7,9%583
Ommen11.6086,1%6,4%70,8%10,4%599
Raalte23.1725,6%6,1%72,6%8,8%593
Rijssen-Holten22.6275,6%6,1%72,5%6,3%576
Staphorst10.8472,8%3,3%78%8,9%595
Steenwijkerland26.6864,4%4,7%71,4%11,4%581
Tubbergen14.5235,6%5,8%70%8,2%672
Twenterand20.2833,4%3,8%76,7%7,6%592
Wierden10.5155,4%5,7%72,2%6,8%412
Zwartewaterland12.8246,6%7,2%71%7,4%540
Zwolle57.1785,6%6,2%72,3%7,5%426

Alle gemeenten in Utrecht

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Amersfoort71.6889,9%10,4%67,7%5,3%438
Baarn13.2007,4%8,1%72,4%5,1%519
Bunnik8.1688,6%9,6%67,2%6,2%498
Bunschoten10.9035,4%6,1%73,4%3,7%476
De Bilt22.2207,1%8%70,3%6,5%509
De Ronde Venen25.6737,2%7,8%71%4,6%561
Eemnes5.9856,2%6,9%72,8%5,1%595
Houten15.5317,9%8,3%69%4,9%305
IJsselstein16.2756%6,5%71,4%4,6%491
Leusden17.6947%7,5%71,4%5,3%548
Lopik8.4025,1%5,7%73,9%6,6%568
Montfoort7.6386,1%6,8%72,9%5,6%554
Nieuwegein30.0355,2%5,8%73,6%4,4%440
Oudewater5.6966,1%6,7%73,4%5,8%542
Renswoude3.3784,9%5,8%74,2%6%572
Rhenen11.3675,4%6%73%5,9%556
Soest26.5677%7,8%71,6%5,2%555
Stichtse Vecht34.8327,1%7,8%70,5%5,1%526
Utrecht127.0669,6%10,3%69,1%6,5%336
Utrechtse Heuvelrug27.5737,7%8,5%69,9%6,7%540
Veenendaal35.8445,5%6,1%71,9%4,7%506
Vijfheerenlanden31.6725,8%6,3%73,5%5,7%501
Wijk bij Duurstede13.0365,8%6,3%74,2%5,5%550
Woerden27.7557,3%8%70,9%5%512
Woudenberg7.9595,2%5,9%74,5%5,6%527
Zeist32.56310,4%11,1%67,3%5,8%489

Alle gemeenten in Zeeland

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
Borsele14.2845%5,2%75,2%7,4%616
Goes23.9887,6%8%70,3%5,6%594
Hulst17.3653,8%3,9%78,5%5,1%634
Kapelle7.7225,3%5,8%74,1%6,3%586
Middelburg (Z.)25.0294,5%4,9%76,5%6,1%496
Noord-Beveland5.2796,3%6,5%72,4%8,6%654
Reimerswaal12.7623,9%4,4%77,5%6,9%546
Schouwen-Duiveland20.5516,3%6,6%71,2%8,3%597
Sluis14.4434%4,2%75,7%6,7%623
Terneuzen33.2933,9%4,2%76,9%4,8%595
Tholen15.4795%5,3%75,6%7,4%573
Veere12.8774,6%5,1%74,5%7,5%584
Vlissingen23.3233,4%3,7%78,2%5,8%508

Alle gemeenten in Zuid-Holland

GemeenteAuto'sEVStekkerBenzineDieselPer 1.000 inw.
's-Gravenhage202.7178,2%9,2%69,5%4,9%356
Alblasserdam10.1584,9%5,3%75,5%3,6%502
Albrandswaard13.6957,6%8,2%67,8%3,7%516
Alphen aan den Rijn60.1146,9%7,6%72,3%4,1%513
Barendrecht25.0947,6%8,2%67,8%3,8%515
Bodegraven-Reeuwijk19.4626,5%7,2%72,1%5%522
Capelle aan den IJssel31.7146%6,6%72,5%3,5%455
Delft35.6216,2%6,9%73%4,2%324
Dordrecht54.4274,6%5,1%75,7%4,6%443
Goeree-Overflakkee30.6665,2%5,6%73,6%6,8%581
Gorinchem19.3036,3%6,8%72%6%494
Gouda32.0775,6%6,3%74,4%5%412
Hardinxveld-Giessendam10.0004,3%4,9%76,4%4,4%515
Hendrik-Ido-Ambacht16.4296,1%6,6%70,9%3,2%496
Hillegom13.0096,6%7,3%74,1%4,3%564
Hoeksche Waard51.9596,3%6,9%72%4,5%568
Kaag en Braassem16.3977,1%7,6%73,1%4,2%556
Katwijk28.4775,2%5,9%73,7%3,1%424
Krimpen aan den IJssel14.3534,8%5,3%75,7%3,4%481
Krimpenerwaard31.1586%6,5%72,9%4,7%538
Lansingerland35.2508,8%9,5%68,2%4,4%529
Leiden41.6695,6%6,3%74,4%4,1%320
Leiderdorp12.6785,9%6,7%72%3,4%453
Leidschendam-Voorburg34.0236%6,8%73,3%3,4%431
Lisse13.0385,3%6,1%75,9%3,5%547
Maassluis17.8264,8%5,3%74,1%3,9%480
Midden-Delfland9.9146,8%7,6%71,2%5,1%512
Molenlanden26.0575,9%6,2%74,9%5,6%571
Nieuwkoop17.2116,6%7,1%73,8%4,8%579
Nissewaard44.8376%6,4%72,3%3,7%503
Noordwijk24.9696,6%7,3%72,4%4,5%538
Oegstgeest11.4238%9%69,1%3,8%438
Papendrecht16.4235,4%5,8%73,9%3,6%509
Pijnacker-Nootdorp28.0128,7%9,4%66,7%4%477
Ridderkerk25.1966,2%6,4%73,1%3,3%524
Rijswijk (ZH.)27.7258,5%9,1%69,3%3,4%448
Rotterdam242.9815,8%6,4%74,1%5%361
Schiedam34.2395,5%6,1%73,3%4,3%418
Sliedrecht13.7315,1%5,5%75,3%4,2%518
Teylingen21.3309,7%10,3%68,4%3,6%551
Vlaardingen35.0684,1%4,8%75,3%3,9%453
Voorne aan Zee43.5045,8%6,4%71,4%4,7%580
Voorschoten12.1705,9%6,6%74,2%3,2%469
Waddinxveen18.6537,6%8,3%70%3,7%525
Wassenaar14.3467,4%8,5%70,3%3,7%513
Westland63.0376,7%7,2%71,1%3,4%530
Zoetermeer62.5176,7%7,4%71,4%3%478
Zoeterwoude5.1085,6%6,2%72,2%4,4%493
Zuidplas25.8327%7,6%71,1%4,3%524
Zwijndrecht23.1574,3%4,8%75%3,7%517

Methodologie

Brandstofmix: RDW Open Data (Brandstoffen op PC4). Elk postcodegebied is aan een gemeente gekoppeld via de CBS-adressenkoppeling (Pc6hnrGwb 2025); namen, provincies en inwonertallen komen uit CBS Gebieden in Nederland 2026. 32 postcodegebieden met meer geregistreerde auto's dan inwoners (samen 639.076 auto's, vooral leasevloten op kantooradressen) zijn buiten de gemeentecijfers gehouden, zodat de cijfers het werkelijke wagenpark van inwoners benaderen. EV is vol-elektrisch; met stekker telt ook plug-in hybrides mee. Download de volledige tabel (CSV), vrij te gebruiken met bronvermelding (AutoZoWeg.nl, o.b.v. RDW en CBS Open Data).

Verder lezen